Program NiceLabel jest bardzo prosty i intuicyjny w użyciu, a zarazem zaawansowany funkcjonalnie. Służy on do tworzenia i edycji etykiet z kodami kreskowymi. By w pełni wykorzystać możliwości drukarek termotransferowych program korzysta ze specjalnie zaprojektowanych dla niego sterowników NiceDrivers.

Co ważne, Nice Label obsługuje również drukarki z enkoderem RFID pozwalając na projektowanie i drukowanie etykiet RFID. Ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność jest kilkanaście różnych wersji programu. Poniżej prezentujemy wybrane, najpopularniejsze rozwiązania.

 
oprogramowanie
 

NiceLabel Designer Express

Tekstylne

Podstawowy i w pełni użytkowy program pozwalający szybko i estetycznie zaprojektować każdą etykietę. Projektowanie odbywa się poprzez przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs. Jednym kliknięciem myszki można utworzyć kod kreskowy, tekst czy grafikę, tak samo łatwo przesuwa się obiekt, czy też zmienia jego rozmiar. Wersja ta ma możliwość pracy z bazą Excela.

NiceLabel Designer Standard

Tekstylne

Pozwala w prosty sposób utworzyć profesjonalną etykietę podobnie jak wersja Express. Posiada moduł Nice Print który służy jedynie do wydruku, operator nie może w żaden sposób wpłynąć na wygląd etykiet, co pozwala w pełni kontrolować wygląd i styl drukowanej etykiety. Wersja ta ma możliwość pracy z bazami danych Excela, OLE, DB, ODBC.

NiceLabel Designer Pro

Tekstylne

Najpopularniejsze rozwiązanie jeśli chodzi o oprogramowanie Nicelabel, posiada zaawansowane możliwości obsługi pól tekstowych, grafik oraz wszelkiego rodziju zmiennych jak kod kreskowy, data nr. seryjny. W NiceLabel Pro dodano możliwość współpracy z zewnętrznymi aplikacjami i bazami danych (ODBC, OLE DB, BDE, DDE, ERP, WMS, ActiveX, SQL).

NiceLabel PowerForms

Tekstylne

Rozwiązanie dla najbardziej zaawansowanego użytku. Poza wszystkimi właściwościami wersji Express i Pro zawiera moduły:
– NiceForm – umożliwia utworzenie własnych formularzy do wprowadzania danych Poprawia efektywność pracy eliminuje możliwość popełniania błędów. Stosując formularze umożliwiamy osobie odpowiedzialnej za wydruk jedynie wprowadzenie niezbędnych danych bez możliwości zmiany całego projektu.
– NicePrint – dodatek służący tylko do druku etykiet. Reszta funkcji jest zablokowana dla danego użytkownika. Utworzona raz etykieta może być drukowana w dowolnym miejscu.
– NiceData – umożliwia tworzenie i edycję tablic baz danych a także importowanie do nich informacji z plików tekstowych.
– NiceMemMaster – pozwala importować czcionki TruType oraz grafikę do wewnętrznej pamięci drukarki poprawia i przyśpiesza to proces wydruku